V Duchu služby

V sobotu 19. septembra sme mali v kostole svätého Igmunda v Taliansku (Cremone) o 15:30 slávnosť, pri ktorej Mons. Paolo Martinelli vysvätil dvoch bratov kapucínov Daniela Grosuule a Tomáša Fuska za diakonov a brata Maximiliána Laini za kňaza.
Brat Maximilián sa narodil v Pisogne pri jazere d'Iseo. V máji ukončil bakalára z teológie v Benátkach a po vysviacke začne svoju novú službu v Cremone.

Brat Daniel, pochádza z Vimercate v Brianze. Po diakonskej vysviacke bude ešte musieť dokončiť posledný ročník teológie v Benátkach, završujúc hlavne svoje pastoračné úlohy. Doteraz mal nastarosti hlavne pastoráciu v mužskom väzení v Benátkach, či kurzy "Kto si ty", ktoré sa mesačne konajú v Cremone. 

Brat Tomáš, z našej provincie, žil posledné tri roky v Benátkach, kde študoval teológiu. Po vysviacke na diakona sa vracia späť na Slovensko do komunity na Hriňovej. 

Sprevádzajme svojou modlitbou týchto bratov, aby mohli prinášať dobré ovocie z daru, ktorý od Boha prijali, aby boli svedkami, nie len slovom ale aj svojím životom. 

(http://www.suituoipassi.it/giovani/per-te/1755-in-spirito-di-servizio.html) 

Piatok, 23. Február 2018
Meniny má Roman(a)