Šabat ako sa patrí

V sobotu 16.1.2016. nám Pán pripravil prekrásny deň a myslím, že v mnohom aj predčil naše očakávania.

Vybrali sme sa na výlet s bratmi kapucínmi na Kremnické bane. Zámerom bolo zažiť spoločenstvo, navštíviť bratov, ich kláštor a podľa podmienok počasia precvičiť zimné športy. Počasie bolo priam ukážkové, či rozprávkové, prosto skvelé. Krásny slnečný deň, bez silného vetra a s čerstvo napadnutým snehom. 


Každý sa mohol venovať činnosti, po ktorej mu srdce túžilo. Niektorí sa išli lyžovať, sánkovať, nejaké skupinky zvládli turistiku na Skalku, či na rozhľadňu. Tí, ktorým ešte zostali sily, si mohli poobede zahrať hokej na "kláštornom" klzisku. 


Po našich výkonoch nás čakala skvelá kapustnica v kláštore. Pri stole vládla príjemná atmosféra a s tým snehom vonku všade naokolo, človek mal pocit, že ešte stále sú Vianoce. Milé bolo aj to, že sa tam stavili aj nejakí bratia zo Žiliny, aspoň chvíľku sme pobudli s nimi. 


Deň sme zakončili sv.omšou v kláštornej kaplnke - zase veľmi peknou :) (treba sa tam ísť pozrieť). Pán nás nasýtil Chlebom a Slovom, slová br. Ondreja nás povzbudili na ceste života. 


Potom sme už nasadli do autobusu na spiatočnú cestu do BA. Boli sme unavení, ale spokojní s celým dňom, vďační, že sa nikomu nič nestalo a všetko bolo fajn, ten deň už asi ani nemohol dopadnúť lepšie. 


Vďaka nášmu Bohu, že nám takýto deň daroval, bratom i všetkým, ktorí zabezpečili všetko potrebné... Asi pre každého bolo trošku prekvapením to, aká partia sme sa tam zišli. Mladí i starší, slobodní, manželia -niekoľko mesační i niekoľko desaťročí starí. Aj keď sme boli takí rôznorodí, mohli sme zažiť vzájomné prijatie, že sme jedna rodina, bolo nám spolu dobre. 


A aj keď sme boli mimo BA, ale u kapucínov či pri nich sme DOMA hocikde:).



Piatok, 23. Február 2018
Meniny má Roman(a)