Adventný čas

Pekne vás pozdravujeme z krásne zasnežených Kremnických Baní /viď foto/. Je to naozaj pekné.

Bratia využívajú počasie na lyžovanie na bežkách. Lukáš dokonca chodí tak slúžiť sv. omšu do okolitých dedín. Sranda je, že dole v Kremnici sneží, len tak máličko skoro dážď a my máme snehu dosť.  Je to asi tým, že máme brata ,ktorý sa špeciálne modlí za počasie. Cha Cha. Miňo so Števkom spojazdnili klzisko. Tak sa veľmi tešíme na spestrenie rekreácií. Niektorým to ide perfektne a niektorým .../ viď foto/. Bratia hovorili, že cez Vianoce tu budú chodiť decká z okolitých dedín. Je to určite dobrá príležitosť troška spoznať náš život, dozvedieť sa niečo o sv. Františkovi alebo len tak sa tešiť a chváliť Pána za spoločenstvo.

V novembri nás navštívil br. Bonaventúra - český provinciál. Prišiel pozrieť ako sa darí bratom novicom a tiež nám doviezol vzácnu návštevu - sestru Miriam - predstavenú sestier kapucínok zo Šternberku. Tiež tu bol v tom čase br. Dismas magister postulantov, ktorý si tu robil duchovné cvičenia. Bolo to milé stretnutie.

A ešte predtým sa u nás uskutočnila 9. provinciálna rada, takže sme mali plný dom bratov zo všetkých našich kláštorov. Chvála ti Pane za ten nádherný dar bratstva.

Keď píšem tento článok, chalani akurát makajú s drevom. Išli pomôcť pánu farárovi sem na Kremnické Bane. Ako nás v Prahe sprevádzala práca s jabĺčkami, tu je to hlavne s drevom. Bratia chodia vypomáhať do okolitých dedín, sestrám do Kopernice, alebo spoločne so Števkom chodia do lesa ,alebo sa drevo chystá tu. Ja sa venujem skôr domácim prácam. Mám problémy s chrbticou, tak ma moji bračekovia šetria. Vďaka.

Sv. omše sa presunuli z kostola k nám do kaplnky. Je to super keď sa v nedeľu zaplnia lavice a po omši, kto chce môže posedieť v refektári pri kávičke, čaji a nejakom koláčiku.

Tí odvážnejší bratia, ktorí sa neboja výšok, zavesili nad obetný stôl nové svetlo. Vyzerá to dobre.

No a pripravujeme sa na narodenie nášho Pána. Je to naše prvé adventné obdobie a Vianoce strávené v kláštore medzi bratmi. Asi viac si uvedomujem, ako nás Boh veľmi miluje, keď nám poslal svojho Syna aby nás spasil. Premýšľam aké to bolo pred 2000 rokmi, aké bolo v tej dobe očakávanie ľudí. Vďaka ti Pane. Tak to bude asi všetko.

Modlíme sa a prosíme aj Vás o modlitby.

V mene bratov v noviciáte Ondro H., novic, Kremnické Bane 14.12.2016


Piatok, 23. Marec 2018
Meniny má Adrián