Slávnosť sviatosti birmovania 2016

Nastal Náš veľký deň. Predpoveď počasia hlásila dážď, ale Boh sa postaral o jemné lúče slnka, predierajúce sa medzi mrakmi. „18.9.2016 bol pre mňa nezabudnuteľný zážitok.“ hovorí Aďka tesne po birmovke.

Na tento moment nás pripravoval brat Lukáš, s ktorým sme zažili veľa krásnych chvíľ. Jednou z nich bola duchovná obnova, ktorú sme absolvovali v Žiline. A určite nezabudneme ani na spoločne prežité chvíle na chválach Godzone.

Ani sme sa nenazdali a už sme stáli v kostole pred biskupom. Jeho krásny ornát a mitra siahajúca do nebies v nás ešte viac prehlbovali zážitok. Kostolom sa rozliehalo ticho. Všetci sa sústredili na biskupov hlas, jeho kázanie bolo niečím výnimočné. Neviem či to bolo tou atmosférou, alebo tým, že sme sa konečne dostali k záveru celej prípravy na birmovku, ale každé jeho slovo sa nám vrylo do pamäte. Všetci sme sa báli, aby sme niečo nepokazili, ale keď nastala tá veľká chvíľa, bol to neopísateľný pocit. Pomazanie od biskupa bol doslova „dar z neba“. Celý ten rok sme čakali práve na tento moment a naše srdcia zalial Duch Svätý. Nečakali sme, že to bude až také emotívne.

Po birmovke sme sa spolu chceli odfotiť. To však nebolo až tak ľahké. Preto, ak toto číta niekto pred jeho birmovkou, radíme Vám, aby ste si spoločné fotenie dohodli dopredu. Zorganizovať (v našom prípade 13 ľudí) fakt nie je len tak jednoduché. Nakoniec sme to zvládli. A z fotiek je aj po čase cítiť pozitívnu emóciu.

Za všetko toto, za hodiny strávené s nami, za mesiace prípravy ďakujeme tebe, Lukáš. Nie je to jednoduché viesť a ukazovať ľudom správnu cestu (cestu k Bohu). Preto máš u nás veľký rešpekt a obdiv za to, že si to zvládol tak dobre. Ako by povedali v škole „Lukáš máš 1*“. Za ten čas si nebol len náš pripravovateľ na birmovku, ale hlavne si bol náš priateľ. Ďakujeme ti za všetko a hlavne, že si nás krok po kroku doviedol až ku birmovke – ku Bohu.

(birmovanec čo chcel ostať v utajení :), Kremnické Bane, 18.9.2016)


Piatok, 23. Marec 2018
Meniny má Adrián