Jesenné zvesti ·  Pokoj a dobro. Tak ako novici sa vám prvý krát ozývame z tejto nádhernej krajiny. Naozaj príroda je nádherná a sama nabáda k chválam Boha. Možno si poviete,...  viac »
Prvé sľuby 2016 ·  Začiatkom augusta nastal čas aby traja novici, Lukáš (prezývaný Panda), Kristián a Matej, po tom čo zaučili „prvákov“ (bratov, ktorí začali noviciát pred dvoma týždňami), zložili prvé rehoľné sľuby. Zaviazali sa tak, že budú po dobu troch rokov žiť v chudobe, čistote a poslušnosti.  viac »
Oblečení v nového človeka ·  Začiatok augusta oslavuje františkánska rodina krásny sviatok – Porciunkulu, kedy oslavujeme Pannu Máriu ako kráľovnú anjelov.  viac »
Leto v kopcoch, leto v duši ·  Tak a ako novici sa vám ozývame pred letnými prázdninami už poslednýkrát. Ako znie nadpis článku, slniečko začalo pripekať už aj u nás v slovenských výšavách a rovnako preniká aj do ...  viac »
Birmovanci a Duchovná obnova v Žiline ·  "Už prichádza!" povedal Lukáš a pristupili sme ku koľajniciam. Nastúpili sme do vlaku, posadali sme si a takto začala cesta za našou duchovnou obnovou. Po pár hodinách cesty sme sa dostali do Žilinského kláštora, kde sa mala celá obnova uskutočniť.  viac »
Letopisy noviciátu ·  Na Kremnických Baniach je jar! Áno, je to neuveriteľné, ale napokon aj sem do kopcov zavítala, síce koncom apríla nasnežila 7 cm nádielka, ale to sme my, novici, už nezažili, pretože v tom čase sme boli na návšteve u našich sestier v Šternberku – ale o tom až o chvíľku.  viac »
Slávnosť sv. Jozefa ·  1. máj ako každý rok je pre nás zvlášť významný. Náš kláštor je totiž zasvätený sv. Jozefovi robotníkovi a v našom kláštore na Kremnických Baniach je sídlo Nábožného združenia sv. Jozefa. To bol dôvod osláviť to jednak s ľuďmi čo sú zapísaní do tohto Združenia, ale aj s každým kto k nám akýmkoľvek spôsobom patrí.  viac »
Vianoce v srede Európy ·  Hoci by bolo priam idylické začať písanie tohoto článku opismi zasneženej krajinky, tento rok sa príroda rozhodla nás prekvapiť a darovať nám jasnú oblohu ožiarenú zimným slnkom. Inverzia, ktorá toto zapríčinila bola taká unikátna, že z vyhliadky sme sa mohli kochať pohľadom na mliečne údolia široko - ­ďaleko  viac »
« Novšie články    Staršie články »
Utorok, 20. Február 2018
Meniny má Lívia