Výlet stretiek na Kremnické Bane

Po premiérovom spoločnom výlete na Kremnické Bane v zime minulého roku sme si v sobotu 21.1.2017 urobili reprízu a navštívili našich bratov kapucínov v ich kláštore a opäť tak vytvorili bratské spoločenstvo... nech Boh dá, aby sa to stalo dobrou tradíciou.... Keďže sa spoločenstvo laikov okolo kapucínov pekne rozrastá, oproti minulému roku boli potrebné namiesto jedného dva autobusy. A nielen to. Rozrastá sa nielen túžba po živote v kapucínskom spoločenstve ale aj po živote so živým Bohom. Veru, je v požehnanom rozmachu a nových rozžiarených tvárí viac než dosť. 

Spoločenstvo, tradíca a výlet na Kremnické Bane

 

Po premiérovom spoločnom výlete na Kremnické Bane v zime minulého roku sme si v sobotu 21.1.2017 urobili reprízu a navštívili našich bratov kapucínov v ich kláštore a opäť tak vytvorili bratské spoločenstvo... nech Boh dá, aby sa to stalo dobrou tradíciou....

Keďže sa spoločenstvo laikov okolo kapucínov pekne rozrastá, oproti minulému roku boli potrebné namiesto jedného dva autobusy. A nielen to. Rozrastá sa nielen túžba po živote v kapucínskom spoločenstve ale aj po živote so živým Bohom. Veru, je v požehnanom rozmachu a nových rozžiarených tvárí viac než dosť. J

Janka S.: Pre mňa bol sobotný výlet plný radosti, smiechu, pohody, nových vecí, prekonávania limitov, krásnej prírody, Spoločenstva s tými, ktorí majú túžbu nasledovať šľapaje sv. Františka na netradičnom mieste a v netradičnom čase. Je úžasné zažiť toľké prijatie a pohostinnosť na mieste, kde sme mnohí boli prvýkrát.

Chvála v našich srdciach naplnila tento deň, pretože bol veľmi požehnaný. Dôkazom Božej lásky bolo aj lahodiace počasie. Slnko, sneh, prekrásne modré nebo, bez mračien a bez vetra. Jednoducho krása a veľká vďaka. Skvelé počasie ako na lyžovačku, tak aj na prechádzku či na športy na ľade. Každý si mohol vybrať a užívať si tak tento milotsivý čas svojmu srdcu najbližším spôsobom.

Stanka H.:Zimný jednodňový výlet na Kremnické Bane som strávila najmä s lyžiarskou skupinkou na Krahuliach. Bola to taká pohodová atmosféra, žiaden stres, slnka aj snehu dosť, tešila som sa utužovaniu stretkových vzťahov, spoznali sme zopár nových ľudí, stretli niektorých kamošov kapucínov aj nekapucínov, ktorých sme  už dávno nevideli. A po rozhýbaní tela sme na záver trochu rozhýbali aj Ducha, zaplnili sme kaplnku a pri spoločnej omši nám Ondro pripomenul, že sme milovaní a teda aj my sa môžeme snažiť milovať a pomáhať si niesť bremená. O tom je spoločenstvo. Žalúdky nám zahriala chutná kapustnica a tak sme sa spokojne spoločne vydali na cestu späť. Športu zdar a lásky dar nám všetkým želám :)

Pravda, kapustnica bola skvelá a atmosféra okolo nej bola ešte rodinnejšia ako minulého roku. Pri stole vládla dobrá nálada (i tiché modlitby) a sálalo teplo nášho spoločného domova. Boli sme svedkami množstva radostných stretnutí všetkých, čo sa dlho nevideli. Ľudí z Baní, Pezinka, Hriňovej, Žiliny, Bratislavy a z ďalších iných miest, ba dokonca aj z Poľska. Bolo veselo, všade veľmi veselo. Veríme preto, že aj kapustnica sa stane malou tradíciou.

Poobede začal hokejový turnaj. (pozn. red.: Kapucíni majú klzisko!) Ľadová plocha po dopoludňajšom krasokorčuľovaní našich dievčeniec privítala nažhavených hokejstov a hokejistky. Medzi sebou súťažili štyri vyrovnané družstvá a bolo sa ozaj na čo pozerať. Skvelé výkony, bratia a sestry!

Nuž, tradíciou sa ale stávajú aj malé úrazy na hracej ploche. Po minuloročnom prvenstve sestry Lucie, ktorá si zranila členok, toho roku triumfoval nos brata Ondreja. Uvidíme, kto preberie štafetu nabúduci rok. Hokej je síce tvrdá hra.... ale je super, že vždy niekto vyhrá. J....A kto bol víťaz ??? No predsa Pán Ježiš, ktorý zvíťazil nad smrťou. A toho roku si spomedzi nás vyvolil do hry mimoriadne odhodladných hráčov.

Všetkého sme sa nabažili dosýta: dobrej spoločnosti, veselosti a radosti, športu i jedla. Jediné, čo ešte chýbalo, bol duchovný pokrm pre naše duše. A tak nás všetkých Boh nasýtil svojou Mannou - Jeho Slovom a Eucharistiou vo svätej Omši. Večná sláva a chvála Najsvätejšej Trojici.

Maria H: Príjemne prežitý čas nás laikov spolu s bratmi na Kremnických Baniach ma podnietil uvažovať nad slovami PODELIŤ SA.... lebo sme sa so všetkým delili .. časom .. bratia priestorom v kláštore, či priestorom na ľadovej ploche J .. jedlom,  či milými slovami alebo gestami lásky...každý z nás niečím prispel, a tak sme vytvárali krásne, rôznorodé, no zároveň zjednotené spoločenstvo okolo obetného stola pri sv. Omši...a túžba DELIŤ SA so všetkým odcestovala so mnou aj do každodenných povinností..

Všetkým zúčastneným veľká vďaka s nádejou, že naše spoločenstvo v tejto tradícii na Kremnických Baniach bude pokračovať.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pondelok, 23. Apríl 2018
Meniny má Vojtech