SDM cyklisti ·  Sv. Otec František v Rio De Janeiro vyhlásil nasledujúce svetové dni mládeže v Krakove. A to bola pre nás „bratov študentov“ príležitosť vybrať sa na cestu a putovať na toto stretnutie.  viac »
Duchovná obnova GMA ·  Malé svedectvo a pár foto z Duchovnej obnovy, ktorú konali naši bratia.  viac »
Bohoslužby Veľkonočné trojdnie ·   viac »
Františkánske soboty u Kapucínov v Bratislave. Najbližšie 21.05. ·  Dnes sa vo svete črtá všeobecná citlivosť na také hodnoty ako je spravodlivosť a pokoj, úcta k prírode a k dielu stvorenia, sloboda a zmysel pre osobnú slobodu, silná túžba po absolútne, túžba po autentickom ohlasovaní evanjelia podopretá svedectvom života. Kurz vychádza z hĺbky života a príkladu Chudáčika z Assisi. Preferuje spomínané hodnoty, dáva na ne jednoznačný dôraz, ponúka ich súčasnému človeku aby ich mohol nanovo prežívať. Naše stretnutia o františkánskej duchovnosti sú určené pre širšiu skupinu sympatizantov a priateľov sv. Františka z Assisi. Prebiehať budú štyri krát ročne v sobotu dopoludnia v refektári kláštora kapucínov v Bratislave. Na jednotlivé stretnutia sa treba prihlásiť dva týždne vopred v sakristii nášho kostola. Nižšie nájdete záznam a materiály z prvého stretnutia.  viac »
P15 ·  Tohtoročnú P15 by som pokojne vtesnal do troch momentov, ktorých som sa stal živým svedkom počas niekoľkých dní strávených vo veľmi príjemnej atmosfére na veľmi príjemnej akcii s veľmi príjemnými ľuďmi.  viac »
Ďakujeme za "otvorené dvere" ·  V peknú júnovú sobotu sa konal Deň otvorených kláštorov. Po prvýkrát na Slovensku. Ako inak, zavítala som aj k bratom kapucínom. Lebo – aj keď si človek myslí, že už ich pozná, vždy sa dá dozvedieť niečo nové.  viac »
Záznam z mládežky ·  26. júna 2015 19:00  viac »
Deň otvorených kláštorov ·  sobota bude zvláštnym dňom pre mnohé slovenské rehoľné komunity.  viac »
« Novšie články    Staršie články »
Pondelok, 23. Apríl 2018
Meniny má Vojtech