Kostol Panny Márie Fatimskej  ·  v Hriňovej bol vyhlásený za kostol "Svätej brány milosrdenstva".  viac »
Hriňovský tábor o Františkovi, rytierovi z Assisi ·  Tábor na Bratkovici sa niesol v duchu Františkovej mladosti a jeho duchovnej premeny. Konal sa od 13. až do 18. júla 2015 a celkovo nás bolo okolo 100 nádejných rytierov. Začal sa prípravou na vojnu s Perugiou. Výroba erbov a výzbroje našich rytierskych rádov bola vo veľkej horúčave náročná. Prekonali sme ju a sledovali Františkovu skúsenosť vo väzení a pri kríži v San Damiane. Pomáhali sme opravovať zborený kostolík.  viac »
Nový kostol na Raticovom Vrchu. ·  V posledných mesiacoch boli na Raticovom Vrchu dva kostoly. Ako je to možné? Pri našom kostole vyrástol drevený kostol určených na Island. Stavali ho bratia z kláštora s výraznou pomocou tunajších ľudí. Má pôdorys kríža zo San Damiano a po prevezení na Island bude znova zložený a dokončený. Pozrite si tento prekrásny kostolík na fotografiách.  viac »
Detský tábor 7-13.7.2014 ·  Tradičný hriňovský tábor začal v pondelkové slnečné ráno. S veľkým počtom detí (50) sme sa presunuli smerom na Kokavu do rozľahlej chaty. V strmom kopci v údolí medzi stromami bola učupená naša egyptská továreň na tehly. A už sa dostávame k hlavnej téme: Zázraky Pánove v Egypte (10 egyptských rán).  viac »
Možnosť získať úplné odpustky v Jubilejnom Roku Sedembolestnej Panny Márie v kostole na Raticovom Vrchu v Hriňovej ·  Diecézny biskup Mons. Marián Chovanec udelil dekrét nášmu chrámu a ustanovil ho za jubilejný. K ustanoveniu patrí aj dar úplných odpustkov na rok 2014.  viac »
    Staršie články »
Pondelok, 26. Jún 2017
Meniny má Adriána