Možnosť získať úplné odpustky v Jubilejnom Roku Sedembolestnej Panny Márie v kostole na Raticovom Vrchu v Hriňovej ·  Diecézny biskup Mons. Marián Chovanec udelil dekrét nášmu chrámu a ustanovil ho za jubilejný. K ustanoveniu patrí aj dar úplných odpustkov na rok 2014.  viac »
Cyrilo-metodský tábor v Často Brezy pri Kalinke 22-27.7.2013  ·  Tento rok sa letný tábor odohrával na chate pri Kalinke. Deti skúsili na vlastnej koži ako žili naši predkovia starí Slovania v čase panovania kráľa Rastislava na Veľkej Morave. Stretli sme sa v pondelok ráno pri kláštore asi 40 detí a 10 animátorov plus 2 kuchárky, ktoré nám výborne vyvárali počas celého tábora.  viac »
Návšteva pána biskupa Chovanca na Raticovom Vrchu ·  Sa konala 13. mája a bola spojená so slávením sviatku Fatimskej Panny Márie, ktorá je patrónkou nášho chrámu. Svätá omša sa začala o 17:00 za účasti veľkého počtu pútnikov, ktorí s nami prišli osláviť Pána Boha skrze Pannu Máriu.  viac »
Oprava strechy na kostole ·  Trvala tri týždne a vďaka Pánu Bohu sa podarila napriek daždivému počasiu. Pôvodný plech sa strhol, doplnila sa izolácia a fólia a pôvodné dosky sa vybrúsili, aby bola plocha pod novým plechom úplne rovná. Teraz svieti občas nielen slnko ale aj nová strecha na našom kostole.  viac »
Snehové správy z Hriňovej ·  Túto zimu nám požehnal Pán Boh veľa snehu. Deti, ktoré mali výnimočné prázdniny (chrípkové) sa ho nabažili dostatočne. Aj my sme skúšali rôzne snehové športy (bežkovanie, skyalp, ja trochu aj snoubord). Raz sme boli dokonca s Vladom aj na Ďumbieri. Chceli sme využiť aj naše kone aby nás trochu potiahli na lyžiach, ale sme sa k tomu ešte nedostali.  viac »
Advent a Vianoce 2012 ·  Tento rok bol adventný čas veľmi krátky, napriek tomu sme toho stihli veľa. Ešte, že sme s prípravou začali skôr. Brat Jozef dokončil sobotné duchovné cvičenia O Božských a ľudských cnostiach. Brat Vlado začal vymýšľať betlehem a Jantek začal zvykať kone na zimu. No a ja som znova študoval (ako zabiť kapra, ale aj seriózne veci).  viac »
Od chystania dreva až po svätého Mikuláša  ·  Jeseň prišla znenazdania s krásnymi farbami nielen na stromoch, ale aj v našom jazierku. Konečne začalo pršať, stúpla v ňom hladina a rozkvitlo lekno. Október bol studený a prišiel prvý sneh, ktorý nás prekvapil pri ukladaní dreva. Chlad prišiel z ničoho nič a prekvapil nás, ale dobre pripravených.  viac »
Letný tábor, chata Záhorská 16-20.7.2012 ·  Nebojte sa, tento príspevok bude po slovensky, Baba Yetu (Otče náš po swahilsky) bol názov nášho tohtoročného tábora. Už náš príchod na chatu sa niesol v misionárskom duchu, postupne po skupinkách sme sa dopravili na miesto, ktoré dýchalo nielen tajomnosťou, ale aj očakávaním malých misionárov.  viac »
« Novšie články    Staršie články »
Sobota, 17. Február 2018
Meniny má Miloslava