Kedy to bude a aké bude znamenie, keď sa to začne diať? (Lk 21,7) ·  Advent klope na dvere a končí sa ďalší liturgický rok...  viac »
Slávnosť sv. Františka z Assisi ·  Uvažujme nad cestou sv. Františka z Assisi za pomoci slov pápeža Františka  viac »
Len prítomnosť nás zachráni ·  Reagujem krátko na hroznú udalosť v Nice,  viac »
Projekt Európa ·  Pracovný názov, ktorý v sebe skrýva obnovenú túžbu bratov na starom kontinente oživiť oheň kapucínskej charizmy.  viac »
Kapucínske pramene ·  Ak máte radi dejiny, postupne vám budeme na našom webe prinášať dejiny kapucínskeho rádu. Datujú sa od jeho vzniku, nasleduje vývojový prierez dejinami, až po súčasnosť. Časti kapucínskych dejín budú dopĺňané priebežne, podľa aktuálne pribúdajúceho prekladu  viac »
Tri nové kapucínske hudobné CD ·  Za posledné mesiace sa roztrhlo vrece s produkciou kapucínskej hudby. V obchodoch, ale i našich kostoloch dostanete čerstvo vypalené disky. Predstavujeme vám sólové albumy Felixa Tkáča, Milana Majdu, ale aj cd kapely Kapucíni a Stanley  viac »
Šabat ako sa patrí ·  V sobotu 16.1.2016. nám Pán pripravil prekrásny deň a myslím, že v mnohom aj predčil naše očakávania.  viac »
Biskupská vysviacka brata Dávida Tencera ·  Sv. Otec František vymenoval nášho spolubrata Dávida Tencera za biskupa diecézy Reykjavík na Islande. Nastupuje po Mons. Petrovi Bürcherovi. Vysviacka sa konala 31. okt. 2015 na islande. Okrem niektorých kapucínov zo Slovenska priletelo na vysviacku okolo stvky veriacich.  viac »
V Duchu služby ·  V sobotu 19. septembra sme mali v kostole svätého Igmunda v Taliansku (Cremone) o 15:30 slávnosť, pri ktorej Mons. Paolo Martinelli vysvätil dvoch bratov kapucínov Daniela Grosuule a Tomáša Fuska za diakonov a brata Maximiliána Laini za kňaza.  viac »
« Novšie články    Staršie články »
Pondelok, 23. Apríl 2018
Meniny má Vojtech