Mikuláš

Tohtoročný Mikuláš začal nedeľnou sv. omšou o desiatej. Ako obyčajne, tri schodíky do presbytéria a ich okolie obsypané deťmi, že nie je kam nohu položiť. A túto nedeľu sa zdalo, že je to ešte hustejšie. No prečo asi...
Nedeľná homília začala scénkou o Mikulášovi. Naše "simčatá" sa s radosťou chytili úlohy zahrať niečo aktuálne. Klasický príbeh o otcovi a jeho troch dcérach sa im podarilo originálne spracovať. Dievčatá, ktoré sa v zúfalstve modlia k pohanskému bôžikovi Jupiterovi, zistia, že to nie on im poslal peniaze, ale cez okno im ich prehodil Mikuláš. Keď sa, celé prekvapené, pýtali Mikuláša, odkiaľ vedel, že potrebujú pomôcť, rozpovedal im svoj sen o Ježišovi.  A v tej chvíli sa ujal slova hlavný celebrant Bony, ktorý takýmto spôsobom dokončil svoju nedeľnú kázeň o našom Spasiteľovi.
A po sv. omši anjeli, oznamujúci príchod Mikuláša, strašne veľký krik detí volajúcich starého a už možno aj trochu nahluchlého Mikuláša. No na prekvapenie, pred ich očami sa objavil mladý, vysoký, statný muž s mitrou na hlave.
A záver si už viete domyslieť

Pondelok, 23. Apríl 2018
Meniny má Vojtech