600 ročnica kostola v Dúbravici

27.septembra sme slávili 600 ročnicu kostola sv. Sofie v našej filiálke Dúbravica. Skvelú duchovnú i rodinnú atmosféru vytváralo 17 kňazov, množstvo farníkov, detí, mladých i pútnikov.

600 ročnica kostola v Dúbravici

600 rokov je krásne výročie. Predstavte si to množstvo modlitieb, sv. spovedí, a sv. omší, ktoré boli slúžené a prednesené Bohu v tomto kostolíku. Slávnosťou sme chceli Bohu ďakovať za všetky milosti, ktorými obdarovával veriacich celé storočia a tiež sa modliť za všetkých dobrodincov a darcov tohto chrámu.

Na slávnosť prijalo pozvanie sedemnásť kňazov, z ktorých mnohí kedysi pôsobili v našej farnosti. Privítali sme aj dve kapely - Kapucíni a Stanley, Rado Zachar s kapelou a veľa domácich i "cezpoľných" veriacich. Začali sme o 11:00 h. slávnostnou sv. omšou, ktorej hlavným celebrantom bol provinciál kapucínov br. Miro Kulich. Úlohu slávnostného kazateľa prijal Mons. Marian Bublinec.

Po sv. omši sme sa všetci premiestnili do miestneho kultúrneho strediska na spoločné pohostenie v podobe skvelého srnčieho guláša a koncert kapiel. Popri tom prebiehali na nádvorí rôzne akcie pre deti (maľovanie na tvár, pletenie náramkov z gumičiek, náhrdelníkov, vymaľovávanie omaľovániek, skákanie na trampolíne a ako inak - futbal pre chlapcov).

Nedá sa nespomenúť si na súdržnosť a zápal, s akým domáci Dúbravičania všetko pripravovali. Im patrí aj najväčšia vďaka. Množstvo úžasných koláčov, ktoré napiekli stavia domáce ženičky do svetla vychýrených gazdiniek. A to nehovoriac o prácach obnovy náteru oplotenia okolo kostola, či úprave jeho vnútra i okolia. Veľká vďaka patrí aj ochotnému starostovi Dúbravice Ľubomírovi Šestákovi za ústretovosť, sponzorstvo a pomoc pri prípravách.

Ďakujeme aj darcom, ktorí nám prispeli, či sponzorovali chlieb, kofolu, pivko, minerálku, guláš, sladkosti, pomôcky na zábavu pre deti, obrázky, perá, ozvučenie, alebo nám dali finančný dar. Vďaka aj kapelám Kapucínom so Stanleym, Radovi Zacharovi s kapelou, pánu organistovi z Ľupče a mladým z Pezinka za pomoc s deťmi. Náš kostolík "dostal" nové ozvučenie, za ktorého inštaláciu ďakujeme ochotnému Maťovi Braunovi.

Nech Pán Boh odmení každého, kto duchovne alebo hmotne podporil oslavy kostolíka. Tešíme sa už teraz na videozáznam od Miša, či fotografie od Vladi, ktoré si môžete pozrieť v galérii pod článkom. Pán Boh zaplať!

Vďační farníci spolu s bratmi kapucínmi


(Dúbravica, 27.9. 2014, br. Stano, kapucín)


Pondelok, 23. Apríl 2018
Meniny má Vojtech
NOVÁ SLUŽBA: Ak chcete vedieť o všetkom, čo sa deje a chystá v našej ponickej farnosti, zaregistrujte sa na odber správ. Váš e-mail: