Koncert španielského umelca ·  V našom rannogotickom kostole sv. Františka Assiského je niekľkbo fresiek, ktoré vyobrazujú dobové hudobné nástroje. Umelec Antoni Madueňo, ktorý k nám zavítal zo Španielska, si tieto nástroje verne a pracne sám vyrába, hrá na ne a spieva dobové piesne  viac »
Víkendovka pre deti ·  Blížia sa prázdniny, všetci sa rozbehnú po dovolenkách, návštevách príbuzných, čí k starým rodičom. Ešte pred týmto veľkým oddychom sme vymysleli tábor pre menšie deti farnosti, aby trochu dospeli a lepšie sa navzájom poznali.  viac »
Dekanátne stretnutie mádeže ·  Pred niekoľkými mesiacmi vzniki na podnet p.farára Mira Spišiaka z Podkoníc dekanátne stretrnutia animátorov detí a mládeže. Prvé, úvodné stretnute sa konalo v Podkoniciach, potom v Brusne, Medzibrode, no a teraz sme pozvali mládež k nám do Poník.  viac »
Veľkopiatočná krížová cesta ·  Vo Veľkom týždni sa zamýšľame aj nad utrpením a smrťou Pána Ježiša, ktoré vyrcholia na Veľký piatok. Práve v tento deň mávame živú krížovú cestu na filiálke v Ponickej Hute.  viac »
Jarné prázdniny ·  Prázdniny sú na to, aby si decká poriadne oddýchli a zažili nové dobrodružstvá, ktoré im pomôžu na chvíľu zabudnúť na školu a nabrať druhý dych do ďalšieho polroka. Presne niečo také sme ponúkli deťaj deťom. Niekloľkodňový pobyt v bývalej škole pri kostole stál sa to!  viac »
Trojkráľové posviacky ·  Od slávnosti Zjavenie Pána (Troch kráľov) sme posviacali príbytky veriacich v celej celej farnosti. Tento rok sme mali oveľa viac práce ako minulý. Značne sa totiž rozšírili rady evnjelicých domácnosti, ktoré nás poprosili o posviacku.  viac »
Koleda Dobrá novina ·  Celoslovenský projekt Dobrá novina, ktorý sa koná už vyše 25 rokov na pomoc africkým deťom sme s radosťou opäť podporili aj my. Vyzváňať od brány k bráne niekoľko hodín je riadna drina aj pre starších, nie ešte pre deti. Majúc pred očami, že chceme ľuďom popriať krásne sviatky a vyprosiť milodar pre deti sme sa radi obetovali  viac »
Detské sv. omše a Mikuláš ·  Od septembra sme rozbehli vo farnosti detské sv. omše. Raz v mesiaci, vždy v nedeľu mávame sv. omšu pre deti v jednom kostole vo farnosti. Pozývame vždy všetky deti i rodičov.  viac »
« Novšie články    Staršie články »
Sobota, 17. Február 2018
Meniny má Miloslava
NOVÁ SLUŽBA: Ak chcete vedieť o všetkom, čo sa deje a chystá v našej ponickej farnosti, zaregistrujte sa na odber správ. Váš e-mail: