Prvý DcuK v novom školskom roku

Oktobrovým DcuKom sme odštartovali ďalší ročník, v poradí už tretí, tohto projektu venovanému deťom a mládeži. Tento školský rok sa chceme spolu s deťmi tematicky zamerať na biblické príbehy a ich posolstvo pre nás a náš každodenný život.

V studené sobotné ráno 22. októbra sa deti spolu s animátormi stretli, ako je už zvykom, na nádvorí kapucínskeho kláštora. Slniečko len zľahka ukazovalo svoje lúče a tak sme ostali v Fideliu. Celý DcuK sa točil okolo príbehu Jozefa, ktorého bratia predali do Egypta. Po tom, čo sa Jozef stratil a jeho bratia klamali o jeho zmiznutí, deti sa zahrali na detektívov a vypátrali ho.  Poobede sa dozvedeli záver príbehu a spoločne sme sa snažili uchopiť posolstvo celého príbehu, že naše utrpenie môže mať zmysel a bez odpúšťania nemôžeme žiť plnohodnotný život.

Záver DcuKu bol venovaný misiám, nakoľko bola misijná nedeľa. Pár slovami sme si priblížili misie a misijnú nedeľu a viac sme sa dozvedeli z krátkeho dokumentárneho filmu o misiách. Na záver sme sa pomodlili desiatok ruženca v rámci iniciatívy Milión detí sa modlí ruženec.

Najbližší DcuK sa uskutoční 19. novembra, tešíme sa na všetkých záujemcov.


Žilina, 02. 11. 2016, Marienka Sroková
Piatok, 23. Marec 2018
Meniny má Adrián