25.12.2008 -
Ako sme hrali divadlo, alebo Jasličková 2008

Ako každé Vianoce, tak aj tieto sme sa rozhodli ukázať deťom formou divadielka, ako to bolo, keď sa narodil Ježiško. Tradícia pretrvala, nadšenie neopadlo, tak sme sa pustili do práce. Mišo so Stanom vytvorili scenár (vlastne ten bol už vopred jasný z Písma), takže – ešte raz: spomínaní „dospeláci“ spestrili scenár „akčnými“ vsuvkami a začalo sa. Rozdelili sa úlohy, rozmnožil scenár (niektorým ani nie do dnešného dňa), dohodli termíny nácvikov a mohli sme nacvičovať.

Na nácvikoch počas týždňa si každý vyskúšal svoju rolu (niektorých hercov sme zamenili) a jednu sobotu sme to celé dali dohromady. Nasledovala konštruktívna kritika, čo upraviť, vylepšiť alebo úplne zmeniť. Na konci dňa sa to začalo podobať na naše vytúžené divadielko. Vystúpeniu predchádzalo niekoľko stretnutí a nácvikov. Poslednou čerešničkou na torte bolo vytvorenie kostýmov. V tom spočívala domáca úloha pre každého osobitne. Na prvý sviatok Vianočný 25.12.2008 o 15-tej popoludní začalo predstavenie. Jednotlivé scény prelínali hudobné vsuvky vianočných melódii. Po pravde - ani sme nedúfali, že to dopadne tak dobre.

Príjemným prekvapením bolo, že Ježiško nebol ako vždy umelá bábika, ale živé bábätko (týmto ďakujeme malej Sárah za profesionálne stvárnenie osoby Jezuliatka). Na záver chceme poďakovať všetkým odvážlivcom, ktorí sa s nami pustili do tohto odvážneho projektu. Tým myslíme nie len hercov, ale aj pomocníkov a rodičov, ktorí svojou vynaliezavosťou originálne prezentovali svoje deti – najmä v úlohe anjelikov. Tešíme sa už na hrané pašie.

(napísali Dominika, Dominika, Wewe a Libi )


‹‹ späť
Sobota, 17. Február 2018
Meniny má Miloslava